Menu

Podsumowanie II kolejki w I i II lidze. Trzy zwycięstwa i porażka to bilans lubuskich drużyn.

Pierwsze swoje zwycięstwo na wyjeździe odnotował zespół z Gorzowa. Mimo długiej podróży gorzowski zespół pewnie pokonał UKS Olimp Grodków. Drużyna z Grodkowa była wielką niewiadomą przed meczem i Stal mogła spodziewać się dużych trudności. Pierwsze 3 minuty i 3:0 dla gości. I praktycznie do samego końca gorzowianie kontrolowali mecz. Choć na początku II połowy Grodków zbliżył sie na dwubramkową różnicę lecz szybko przebudowa obrony i konsekwencja w ataku i Stal wrócła na właściwe tory. Ostatecznie wygrywając 33:28. Zwycięstwo TL Ubezpieczenia Stal Gorzów umocniło zespół na fotelu lidera.

W rozmowie telefonicznej Łukasz Batnik powiedział po meczu:    8918

zielona

 Swoją drugą porażkę odnotował  AZS Zielona Góra. Tym razem w swojej hali podejmował Śląsk Wrocław a tej marki nie należy predstawiać. Po wielu latach niebytu wrocławski klub zaczyna odbudowywać swoję potęgę w piłce ręcznej. Do zielonej góry przyjechał w 12zawodników co dawało nadzieję na wygraną. Po wyrównanym początku wydawałoby się, że zielonogórzanie sprawią niespodziankę. Niestety,  od dzisiątej minuty gospodarze stanęli i niebyli w stanie przez kolejne 10 minut rzucić bramki tracąc 5. W 28 minucie zawodnik Śląska otrzymał bezpośredną czerwoną kartkę co miało wpływ napoczątek II połowy. Bardzo szybko AZS chwycił wiatr w żagle i zaczął odrabiać straty. W 48 minucie na tablicy pojawił sie remis 17:17. W powietrzu zapachniało niespodzianką. Niestety od 50 minuty gospodarze zatrzymali się i pozwolili odjechac gością. I w konsekwencji przez kolejne 10 minut zielonogórski zespół stracił 12 bramek rzucając tylko 4. Ostateczne 3 pkt pojechały do Wrocławia.

Wyniki wszystkich meczy TUTAJ a tabela po II kolejkach TUTAJ.

Bardzo dobrze natomiast zaprezentowały się lubuskie zespoły w II lidze. W II kolejce potwierdziły, że w tym roku będą walczyc o podium II ligi.

nowasol

Zespół Nowej Soli bardzo dobrze wszedł w mecz. Twarda obrona, skuteczność w ataku i UKS Trójka w 9 minucie prowadziła już 9:2. Później gra się wyrównała i gole podały seryjnie.Niestety gra gospodarzy spadła na jakości a bardziej przybrała walkę na parkiecie Wymiana ciosów trwała do końca pierwsej połowy. Po 30 minutach nowosolanie schodzili tylko z pięciobramkową przewagą. W drugiej połowie gra się wyrównała. Obie drużyny pokazały, że potrafia grać w ręczną. Po 60 minutach 3 punkty zostały w Nowej Soli. Zwycięstwo Trójki pozwoliło wskoczyć na podium, na trzecie miejsce i znależć sie w grupie 3 zespołów bez porażki .

Po meczu trener UKS Trójki Nowa Sól powiedział: 8918

zew

Zew Świebodzin to znana marka od wielu lat. W tym sezonie klub postanowił dokonać rewolucji i zdecydowanie postawił na awans do I ligi. Już w drugim meczu widać siłę rażenia, konsekwencję w obronie i myślenie w ataku. I tak było i w tym meczu ale w drugiej połowie. Mimo doświadczonego składu zespół jeszcze nie potrafi zagrać perfekcyjną pierwszą połowę a na pewno ma ku temu potencjał. W Brzegu podobnie jak w pierwszym meczu zewiacy nie potrafili wypracować bezpiecznej przewagi. Przez 27 minut mecz był bardzo wyrównany. Dopiero ostatnie dwie minuty pierwszej połowy pokazały na co stać świebodziński zespół. Szybko skontrowane akcje i zrobiło się czteroma bramkami. Druga połowato koncertowa gra Zewu, na co wskazuje wynik meczu. Ostatecznie TS ZEW Świebodzin wygrywa wysoko i umacnia się w tabeli II ligi  na pozycji lidera.

Wyniki wszystkich meczy TUTAJ a tabela po II kolejkach TUTAJ.

Oczami obserwatora:

II kolejka za nami.  Jak na razie trudno wskazać faworyta rozgrywek w pierwszej lidze. Jak na razie bezbłędnie swoje mecze rozegrała Stal Gorzów. To bardzo doświadczony zespół ale czy starczy im sił na całą rundę? O tym przekonamy się kiedy na drodze stanął silne zespoły. Niestety trochę niepokoi postawa zielonogórzan ale spokojnie to dopiero druga kolejka i pewne maszyna się rozbuja . Zresztą już w meczu z Śląskiem było widać dużo dobrej gry i chyba zabrakło doświadczenia by wynik utrzymać do końca.

Ale za to w drugiej lidze cieszy widok tabeli. Po dwóch kolejkach lubuskie zespoły na podium. Postawa obydwu zespołów nie zaskakuje. Zew nie ukrywa, że walczy o awans do pierwszej ligi a dla Nowej Soli to będzie najprawdopodobniej najlepszy sezon.  Ale trudno chwalić je po dwóch kolejkach. Przed oboma zespołami jeszcze o wiele silniejsze zespołu i wszystko może sie zdarzyć.

Już w czwartek zapowiedź III kolejki a przed nami pierwsze w tym sezonie lubuskie derby.

DW

 

AKTUALNOSCI

Turniej Kadr Wojewódzkich w Trzcielu - podsumowanie

W ostatni weekend w Trzcielu odbył się Turniej Kadr Wojewódzkich Chłopców. Udział wzięły cztery kadry z województw lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Weekendowe granie czas na podsumowanie.

Zaczynamy weekendowe podsumowanie ...czyli co piszczy na lubuskiej hali ...

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin. Już jutro startuje II liga kobiet. Tuż przed meczem prezentujemy świebodziński zespół.

Weekendowe granie - podsumowanie

Spróbujemy podsumować weekendowe granie, a działo się działo: III kolejka I ligi i ligi centralnej, turniej młodzika w Świebodzinie i Ogólnopolski Finał "Ręczna na Orliku 2021"  ... zapraszamy. ...

Tu Gramy w Ręczną ... czas na chłopców

Lubuski Związek Piłki Ręcznej zaprasza na II Turniej mini piłki ręcznej chłopców dla klas III - IV w Nowogrodzie Bobrzańskim. Turniej odbędzie się  w ramach realizacji projektu  ze środków Ministerstw...

Czas na ... TS ZEW Świebodzin

Tuż przed inauguracją sezonu I ligi prezentujemy TS ZEW Świebodzin. "Zew" Świebodzin rozpoczął swoją działalność 20 grudnia 1957 roku. Jego nazwa jest trzema pierwszymi literami słów: Zapał, Entuzjazm...

Starsze artykuły

STARSZE ARTYKULY: AKTUALNOSCI

LZPR rozpoczyna realizację projektu TU GRAMY W RĘCZNĄ. ramach programu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu "Sport Wszystkich Dzieci" oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

PROJEKT: Tu gramy w ręczną.

Kolejny sezon z piłką ręczną, dedykowaną dla najmłodszych dzieci szkół podstawowych klas I-III

GRAMY W RĘCZNĄ

PARTNERZY

     
 Logo MKDNiS kolorowe  

PROJEKT ZPRP - OSPR

ospr

PROJEKT

Szczypiorniak na Orlikach