Menu

III kolejka za nami. Lubuscy seniorzy rozegrali trzecią kolejkę w tym lubuskie derby dla Stali

 

W sobotnie popołudnia odbły sie mecze II i I ligi piłki ręcznej. Pierwszą porażkę po bardzo dobrym meczu odniosła w meczu wyjazdowyym UKS Trójka Nowa Sól a AZS Zielona Góra kolejną porażkę, a więc zaczynamy podsumowanie ligi.

 

STAL azs

Derby derbami i po derbach, tak można opisać mecz pomiędzy lubuskimi zespołami. Gorzowski zespoł od początku do samego końca dominował na boisku. Jedyną rzeczą ciekawą w tym meczu była duża ilość rzuconych bramek przez zespoły bo aż 68 co jest rekordem kolejki jak nie rundy. Wysoka wygrana umocniła gorzowski zespół na pozycji lidera.

Wszystkie wyniki III kolejki znajdziecie TUTAJ. I tabela TUTAJ.

DSC 0113

 

zew wolsz

 Jak napisał trener Zewu " Walec przejechał wygrywamy z Wolsztynem..." to jasny przekaz, że postawione cele są konsekwentnie realizowane. Trzecia wysoka wygrana cieszy. Świebodziński zespół to drużyna o równych dwóch siódemkach, która stopniowo w meczu rozpędza się. Obserwując ten zespół ożna zauważyć, że w dotychczasowych meczach swój szybki bieg włącza dopiero po koniec pierwszej połowy. I w tym meczu tak było. Nie wielka przewaga utrzymywała się 18 minuty a później grający przez 4 miuty w osłabieniu wielkopolski zespół nie znalazł recepty na szalejących zawodników Zewu. Co w konsekwencji doprowadziło w po 30 minutach do wysokiej przewagi gospodarzy. Druga połowa od 32 do 43 minuty to całkowita dominacja  gospodarzy. Okres 11 minut Zew wygrywa 12:1. W ten sposób Śwebodzin podciął całkowicie skrzydła gością. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną TS ZEW Świebodzin.

 

swid nowa

W przedmeczowych zapowiedziach trener zespołu ze Świdnicy zapowiadał, że będzie walczył o pierwsze 3 punkty przed swoimi kibicami. Nowosolanie byli świadomi, że czeka ich bardzo ciężka przeprawa mino, że w tym sezoie nieodnotowała porażki  Był to jeden z najbardziej ciekawych meczy w III kolejce II ligi 1 gr. W tym meczu kibice zobaczyli co może dostarczyć piłka ręczna...walkę. parady bramkarzy, złość sportową. Cały mecz był bardzo wyrównanym widowiskiem. Drużyny zmieniały się prowadzeniem i walkę o trzy punkty wygrali gospodarze.

Tak o meczu pisze świdnicka strona iternetowa klubu TUTAJ  Wszystkie wyniki III kolejki znajdziecie TUTAJ. I tabela TUTAJ.

 

 Oczami obserwatora.

Dwa zwycięstwa i dwie przegrane to bilans rozgrywek lubuskich seniorów. W pierwszej lidze Stal Gorzów potwierdziła swoją dominację i lekko i bez oporów pokonało zielonogórski klub. Liczba rzuconych bramek nie śwadczy o bardzo wysokim poziomie meczu. Niestety było widać zmęczenie AZS-u po Akademickich Mistrzostwach Polski. Zespół wrócił ze złotem i srebrem i napewno ten sukcen okupiony został zdrowiem co odbiło sie w meczu ze Stalą. Zresztą było widać, że Stalowcy bardzo latwo radzili sobie w ataku i praktycznie  nie musieli konstrułować akcji lecz wystarczyły wejśca jeden na jeden. Natomiast zbyt dużo błędów popełniali zawodnicy AZS i skutecznie byli karceni przez kotrataki gospodarzy.  Zielonogórzanie w atatku pozycyjnym zostali odrzuceni na 11 metr i było bardzo ciężko konstrułować akcje ofensywe. Niestety bardzo szybko muszą zapomnieć o trzech porażkach z rzędu i walczyć opunkty bo może ich zabraknąć na koniec rozgrywek.

Za to w drugiej lidze świebodziński ZEW jak walec z każdym meczem tylko lepiej i bardziej rozpędza się i miażdży przeciwników... choć na razie miał przeciwników z dolnej części tabeli. Ale to chyba dobrze... rozpędzony będzie jeszcze bardziej niebezpieczny.

Natomiast Nowa Sol niezawiodła. Jak zawsze nieobliczalna, pełna wiary w siebie, waleczna do końca postawiła się w Świdnicy i tylko zabrakło szczęścia by wyjechać z trzema punktami. Takie mecze budują atmosferę przed kolejnymi przeciwnikami. Jestem pewny, że jeszcze nie raz doświadczymy niespodzianki w tej rundzie z ich strony.

DW

AKTUALNOSCI

Tu gramy w ręczną - Turniej w Kowalowie

Lubuski Związek Piłki Ręcznej zaprasza na Turniej mini piłki ręcznej dziewcząt dla klas I - IV w Kowalowie. Turniej odbędzie się  w ramach realizacji projektu  ze środków Ministerstwa Sportu i Turysty...

Tu gramy w ręczną - III edycja

18 czerwca 2022r. wsobotę LZPR rozpoczyna realizację III edycji projektu TU GRAMY W RĘCZNĄ.

Trofeum MŚ 2023 już w Polsce.

Wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun i Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu Województwa Śląskiego Dawid Kamiński odsłonili trofeum dla mistrza świata w piłce ręcznej.

Turniej o Puchar Prezesa MUKS LIDER Świebodzin

 8 maja w Miejskiej Hali Sportowej w Świebodzinie odbył się Turniej o Puchar Prezesa MUKS LIDER Świebodzin.

Ruszyła sprzedaż biletów ma MŚ w piłce ręcznej mężczyzn

18 marca ruszyła sprzedaż biletów na 28 Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn. Zapisz się na Ticket Alarm.

Turniej w Nowej Soli

13 marca nowosolska hala MOSiR-u gościła zawodników na I Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej UKS "TRÓJKA" o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej  Soli dla Chłopców rocznik 2...

Starsze artykuły

STARSZE ARTYKULY: AKTUALNOSCI

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn, które w styczniu 2023 roku odbędą się w Polsce i Szwecji to kluczowy i najważniejszy turniej w historii polskiej piłki ręcznej. 18 marca 2022 roku ruszyła sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata 2023. Już teraz można zapisać się do TicketAlarmu

Mistrzostwa Świata Polska Szwecja 2023

PARTNERZY

     MSiT kolorowe 2021 kwadrat
 
ALL SPORTS GORZÓW 

PROJEKT ZPRP - OSPR

ospr

PROJEKT

Szczypiorniak na Orlikach