Menu

Już w najbliższy weekend seniorskie zespoły rozegrają swoje kolejne spotkania w I i II lidze. Zapowiada się ciekawy weekend z piłką ręczną. Najbardziej ciekawymi spotkaniami będą: mecz na szczycie w II lidze. Lider rozgrywek TS Zew Świebodzin - MKS Tęcza Folplast Koscian oraz mecz wicelidera I ligi TL Ubezpieczenia Stal Gorzów a SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie.

 Natomiast UKS Trójka Nowa Sól zagra u siebie z wyżej notowanym zespołem z wielkopolski KPR Wolsztyniak Wolsztyn. Niełatwe zadanie czeka PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, który rozegra z MKS Real-Astromal Leszno.  I nasz jedyny zespół żeński w II lidze GMTS Sparta-Iwanicki Gubin jedzie na dolnyśląsk gdzie spotka się z KPR Gminy Kobierzyce II. 

 

KPR Gminy Kobierzyce II - GMTS Sparta Gubin

GTMS Sparta - Iwanicki to znana marka w lubuskiej piłce ręcznej, przez wiele lat wystepująca na parkietach II ligi. Niestety ten sezon jak na razie nie jest udany dla lubuskiej drużyny. Po 5 kolejkach nasze kobiety zajmują ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Przeciwniczki to zaplecze drużyny występującej na co dzień w PGNiG Superliga Kobiet. Kobierzyczanki dotychczas wygrały dwa mecze i zajmują 7 miejsce w lidze. Zapowiada się ciekawe widowisko. Dziewczyny z Gubina słyną z wielkiego serca i ambicji do gry i zaprezentują się z dobrej strony. Ale czy to wystarczy by wrócić z pierwszymy punktami, czego z samego serca życzymy im.

MKS Tęcza Folplast Kościan - TS Zew Świebodzin

Mecz na szczycie, śmiało można nazwać spotkanie w II lidze tego weekendu. Jedna i druga drużyna otwarcie mówi, że walczy o awans do I ligi co odzwierciedla się w tabeli. Kościan odniósł jedną porażkę w Świdnicy natomiast Zew kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa pokonując wysoko swoich przeciwników. Choć w ostatnim czasie nie może rozegrać meczu w pełnym składzie to i tak mu to nie przeszkadza zwyciężać na drugoligowych parkietach.  Niestety pandemia zbiera żniwo i tym razem Zew nie jedzie w pełnym składzie do wicelidera.

Posłuchajmy trenera TS Zew Świebodzin Łukasza Jacykowskiego:

8918

Natomiast trener Tęczy, Dawid Nowak uważa, że o wyniku meczu zadecyduje obrona i bramka, posłuchajmy go:

8918

  Z dużym spokojem do meczu podchodzi prezes kościańskiego klubu Karol Kaniewski, zaskoczony telefonem powiedział będzie to godne widowisko drużyn walczących o awans:

8918

Natomiast dla prezesa lubuskiego klubu Grzegorza Trzebniaka,  mecz oprócz wymiaru  sportowego ma podtekst rodzinny:

8918 

Już dzisiaj zapraszamy na na relację LIVE na facebooku: Kościańskiej Telewizji Klin (tutaj) lub na fanpegu MKS Tęczy Folplast Kościan (tutaj).

Zapowiada się HIT kolejki. Serdecznie zapraszamy do oglądanie lubuskiej drużyny.

UKS Trójka Nowa Sól - KPR Wolsztyniak Wolsztyn

Mimo, że są z różnych województw to dzieli ich zaledwie 50 km i na dodatek znaja sie bardzo dobrze. I tu zapowiada się bardzo dobre spotkanie a wynik jest rzeczą otwartą i może bardzo zmienić układ tabeli. Obie drużyny znajdują się w górze tabeli i dzieli ich zaledwie tylko jeden punkt przy tej samej ilości rozegranych meczy. Bardzo trudno obecnie wyrokować wynik, obaj trenerzy to koledzy z boiska i można spodziewać się bardzo uważnej gry z obu stron. A my życzymy wygranej naszej lubuskiej drużynie.

TL Ubezpieczenia Stal Górzów - SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie

Czy beniaminek zaskoczy i wywiezie punkty? Sprawa wyniku jest bardzo otwarta. Nie raz gospodarze pokazali, że bardzo ciężko gra się im z zespołem teoretycznie słabszym i do samego końca nie potrafią wypracować przewagi i grać spokojnie. Natomiast goście zajmują ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 3 pkt. pokonując w pierwszej kolejce AZS Zielona Góra, czy teraz uda się znów pokonać lubuski zespół, oby nie. Gorzowski klub ma również duże aspiracje do awansu do ligi wyższej i nie może sobie pozwolić na ligową wpadkę.

PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - MKS Real-Astromal Leszno

Zielonogórzanie obecnie zajmują siódme miejsce z dwoma wygranymi a przeciwnik z wielkopolski dwa miejsca niżej. Aba zespoły w tym sezonie nie mogą wejść na pełne obroty.  Spotkanie wróży walkę do samego końca, wygrana Leszna zmieni dolny układ tabeli. Świadomi tego Akademicy łatwo skóry nie oddadzą i bedą walczyć do samego końca a sam wynik w tym przypadku jest rzeczą otwartą.

 

AKTUALNOSCI

Tu gramy w ręczną - Turniej w Kowalowie

Lubuski Związek Piłki Ręcznej zaprasza na Turniej mini piłki ręcznej dziewcząt dla klas I - IV w Kowalowie. Turniej odbędzie się  w ramach realizacji projektu  ze środków Ministerstwa Sportu i Turysty...

Tu gramy w ręczną - III edycja

18 czerwca 2022r. wsobotę LZPR rozpoczyna realizację III edycji projektu TU GRAMY W RĘCZNĄ.

Trofeum MŚ 2023 już w Polsce.

Wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun i Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu Województwa Śląskiego Dawid Kamiński odsłonili trofeum dla mistrza świata w piłce ręcznej.

Turniej o Puchar Prezesa MUKS LIDER Świebodzin

 8 maja w Miejskiej Hali Sportowej w Świebodzinie odbył się Turniej o Puchar Prezesa MUKS LIDER Świebodzin.

Ruszyła sprzedaż biletów ma MŚ w piłce ręcznej mężczyzn

18 marca ruszyła sprzedaż biletów na 28 Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn. Zapisz się na Ticket Alarm.

Turniej w Nowej Soli

13 marca nowosolska hala MOSiR-u gościła zawodników na I Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej UKS "TRÓJKA" o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej  Soli dla Chłopców rocznik 2...

Starsze artykuły

STARSZE ARTYKULY: AKTUALNOSCI

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn, które w styczniu 2023 roku odbędą się w Polsce i Szwecji to kluczowy i najważniejszy turniej w historii polskiej piłki ręcznej. 18 marca 2022 roku ruszyła sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata 2023. Już teraz można zapisać się do TicketAlarmu

Mistrzostwa Świata Polska Szwecja 2023

PARTNERZY

     MSiT kolorowe 2021 kwadrat
 
ALL SPORTS GORZÓW 

PROJEKT ZPRP - OSPR

ospr

PROJEKT

Szczypiorniak na Orlikach