Menu

Weekend z piłką ręczną. Za nami ligowa sobota. Lubuskie zespoły grały ze zmiennym szczęściem. Pierwszoligowscy niestety przegrywali a zespoły drugoligowe wygrywały. Zapraszamy do podsumowanie weekendowego grania.

 II liga piłki ręcznej kobiety

sparta APR swidnica

 

Jedyny przedstawiciel żeńskiego zespołu w lubuskich seniorach GMTS Iwanicki Gubin odniósł drugie zwycięstwo. Tym razem przeciwnikiem była Akademia Piłki Ręcznej Świdnica. Przeciwnik z dolnegośląska to młoda drużyna gająca od dwóch sezonów w II lidze i dopiero przeciera szlaki w seniorskiej lidze. Obecnie zajmuje 9 miejsce w tabeli. Nasze dziewczyny niesione zwycięstwem, przed tygodnia, stanęły na wysokości zadania i bez większych problemów ograły mniej doświadczony zespół.

Po meczu powiedziala nam najstuteczniejsza zawodniczka Sparty Sylwia Hajdamowicz (strzelec 15 bramek):

Wygrywamy ze Świdnicą. Mimo okrojonego składu  38:25 . Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie i dodatkowo skutecznie w ataku co wytrąciło młody zespół z Świdnicy. Bardzo cieszy nas drugie zwycięstwo w lidze..

Brawo dziewczyny a już w sobotę gubińska hala będzie gościć lidera rozgrywek KS Otmęt Krapkowice. 

 A co u panów. Zapraszamy.

wroc gorz

 Mecz na szczycie, śmiało można było powiedzieć o spotkaniu lidera i wicelidera pierwszoligowych rozgrywek. TL Ubezpieczenia Stal. Lubuszanie w tym sezonie walczą o awans. Zwycięstwo we Wrocławiu przybliżyłoby ich do bardzo dobrego startu w II rundzie. Mecz do 19 minuty był bardzo wyrównany i toczył się bramka za bramkę. Niestety w przeciagu 4 minut gorzowienie odnotowali przestój a to wykorzystał Śląsk Wrocław rzucając cztery bramki nie tracąc żadnej. To był decydujący moment meczu. Mimo, że w drugiej połowie Stal rozpoczeła szaleńczą pogoń to niestety w końcówce meczu zabrakło zimnej krwi. Ale sami posłuchajcie co powiedzieli trenerzy o tym meczu:

Trener Śląska Wrocław  Marcin Palica:

8918

Trener Stali Gorzów Oskar Serpina:

8918

 Mimo porażki trener Stali nie załamuję rąk lecz przeciwnie. Są cele, zadania do wykonania a IIrunda pokaże co przyniesie boisko. A tak mówi gorzowski trener o zakończeniu I rundy:

8918

obor ziel

 PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, zespół jadąc do SPR Bór - Joynext Oborniki Śląski był pełen nadzieji. Oba sąsiadujące zespołu w tabeli dzieliła różnica 4 pkt. Zwycięstwo  akademików zniwelować przewagę do jednego punktu. Niestety, zielonogórzanie źle weszli w mecz i praktycznie pierwszą połowę przegrali 4 bramkami. Druga połowa to szaleńcza pogoń AZS, który w 15 minucie doprowadza do remisu, 23:23. Ale krótkotrwały zastój zielonogórzan wykorzystują gospodarze, w 53 minucie wychodzą na czterobramkowe prowadzenie.  Kolejne minuty dobra gra lubuszan i w 60 minucie na tablicy remis ... szybko rozegrana akcja przez SPR Bór, Kasperski Igor rzuca bramkę na wagę 3 punktów. Szkoda ...

A tymczasem w II lidze.

zew kompra

Predendent do awans szybko i kutecznie odbrawił LKS PR OSiR Komprachcice z kwitkiem. Już w pierwszej połowie ustalił wynik meczu 19:10. A drugiej połowie tylko potwierdził swoją dominację. Gratulujemy i trzymamy kciuki bo przed świebodzińskim zespołem dwa bardzo trudne mecze.

dzier nowa

I tym razem UKS Trójka Nowa Sól nie zawiodła. W 60 minut rozprawiła się z ostatnią drużyną ligi MKS-em Żagiew Dzierżonów. Z 22 punktami zajmuje 4 miejsce w lidze. W ostatnim meczu zagra z LKS PR OSiR Komprachcice.

 

 

 

AKTUALNOSCI

Turniej Kadr Wojewódzkich w Trzcielu - podsumowanie

W ostatni weekend w Trzcielu odbył się Turniej Kadr Wojewódzkich Chłopców. Udział wzięły cztery kadry z województw lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Weekendowe granie czas na podsumowanie.

Zaczynamy weekendowe podsumowanie ...czyli co piszczy na lubuskiej hali ...

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin. Już jutro startuje II liga kobiet. Tuż przed meczem prezentujemy świebodziński zespół.

Weekendowe granie - podsumowanie

Spróbujemy podsumować weekendowe granie, a działo się działo: III kolejka I ligi i ligi centralnej, turniej młodzika w Świebodzinie i Ogólnopolski Finał "Ręczna na Orliku 2021"  ... zapraszamy. ...

Tu Gramy w Ręczną ... czas na chłopców

Lubuski Związek Piłki Ręcznej zaprasza na II Turniej mini piłki ręcznej chłopców dla klas III - IV w Nowogrodzie Bobrzańskim. Turniej odbędzie się  w ramach realizacji projektu  ze środków Ministerstw...

Czas na ... TS ZEW Świebodzin

Tuż przed inauguracją sezonu I ligi prezentujemy TS ZEW Świebodzin. "Zew" Świebodzin rozpoczął swoją działalność 20 grudnia 1957 roku. Jego nazwa jest trzema pierwszymi literami słów: Zapał, Entuzjazm...

Starsze artykuły

STARSZE ARTYKULY: AKTUALNOSCI

LZPR rozpoczyna realizację projektu TU GRAMY W RĘCZNĄ. ramach programu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu "Sport Wszystkich Dzieci" oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

PROJEKT: Tu gramy w ręczną.

Kolejny sezon z piłką ręczną, dedykowaną dla najmłodszych dzieci szkół podstawowych klas I-III

GRAMY W RĘCZNĄ

PARTNERZY

     
 Logo MKDNiS kolorowe  

PROJEKT ZPRP - OSPR

ospr

PROJEKT

Szczypiorniak na Orlikach