Menu

Weekend z piłką ręczną. Za nami ligowa sobota. Lubuskie zespoły grały ze zmiennym szczęściem. Pierwszoligowscy niestety przegrywali a zespoły drugoligowe wygrywały. Zapraszamy do podsumowanie weekendowego grania.

 II liga piłki ręcznej kobiety

sparta APR swidnica

 

Jedyny przedstawiciel żeńskiego zespołu w lubuskich seniorach GMTS Iwanicki Gubin odniósł drugie zwycięstwo. Tym razem przeciwnikiem była Akademia Piłki Ręcznej Świdnica. Przeciwnik z dolnegośląska to młoda drużyna gająca od dwóch sezonów w II lidze i dopiero przeciera szlaki w seniorskiej lidze. Obecnie zajmuje 9 miejsce w tabeli. Nasze dziewczyny niesione zwycięstwem, przed tygodnia, stanęły na wysokości zadania i bez większych problemów ograły mniej doświadczony zespół.

Po meczu powiedziala nam najstuteczniejsza zawodniczka Sparty Sylwia Hajdamowicz (strzelec 15 bramek):

Wygrywamy ze Świdnicą. Mimo okrojonego składu  38:25 . Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie i dodatkowo skutecznie w ataku co wytrąciło młody zespół z Świdnicy. Bardzo cieszy nas drugie zwycięstwo w lidze..

Brawo dziewczyny a już w sobotę gubińska hala będzie gościć lidera rozgrywek KS Otmęt Krapkowice. 

 A co u panów. Zapraszamy.

wroc gorz

 Mecz na szczycie, śmiało można było powiedzieć o spotkaniu lidera i wicelidera pierwszoligowych rozgrywek. TL Ubezpieczenia Stal. Lubuszanie w tym sezonie walczą o awans. Zwycięstwo we Wrocławiu przybliżyłoby ich do bardzo dobrego startu w II rundzie. Mecz do 19 minuty był bardzo wyrównany i toczył się bramka za bramkę. Niestety w przeciagu 4 minut gorzowienie odnotowali przestój a to wykorzystał Śląsk Wrocław rzucając cztery bramki nie tracąc żadnej. To był decydujący moment meczu. Mimo, że w drugiej połowie Stal rozpoczeła szaleńczą pogoń to niestety w końcówce meczu zabrakło zimnej krwi. Ale sami posłuchajcie co powiedzieli trenerzy o tym meczu:

Trener Śląska Wrocław  Marcin Palica:

8918

Trener Stali Gorzów Oskar Serpina:

8918

 Mimo porażki trener Stali nie załamuję rąk lecz przeciwnie. Są cele, zadania do wykonania a IIrunda pokaże co przyniesie boisko. A tak mówi gorzowski trener o zakończeniu I rundy:

8918

obor ziel

 PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, zespół jadąc do SPR Bór - Joynext Oborniki Śląski był pełen nadzieji. Oba sąsiadujące zespołu w tabeli dzieliła różnica 4 pkt. Zwycięstwo  akademików zniwelować przewagę do jednego punktu. Niestety, zielonogórzanie źle weszli w mecz i praktycznie pierwszą połowę przegrali 4 bramkami. Druga połowa to szaleńcza pogoń AZS, który w 15 minucie doprowadza do remisu, 23:23. Ale krótkotrwały zastój zielonogórzan wykorzystują gospodarze, w 53 minucie wychodzą na czterobramkowe prowadzenie.  Kolejne minuty dobra gra lubuszan i w 60 minucie na tablicy remis ... szybko rozegrana akcja przez SPR Bór, Kasperski Igor rzuca bramkę na wagę 3 punktów. Szkoda ...

A tymczasem w II lidze.

zew kompra

Predendent do awans szybko i kutecznie odbrawił LKS PR OSiR Komprachcice z kwitkiem. Już w pierwszej połowie ustalił wynik meczu 19:10. A drugiej połowie tylko potwierdził swoją dominację. Gratulujemy i trzymamy kciuki bo przed świebodzińskim zespołem dwa bardzo trudne mecze.

dzier nowa

I tym razem UKS Trójka Nowa Sól nie zawiodła. W 60 minut rozprawiła się z ostatnią drużyną ligi MKS-em Żagiew Dzierżonów. Z 22 punktami zajmuje 4 miejsce w lidze. W ostatnim meczu zagra z LKS PR OSiR Komprachcice.

 

 

 

AKTUALNOSCI

Tu gramy w ręczną - Turniej w Kowalowie

Lubuski Związek Piłki Ręcznej zaprasza na Turniej mini piłki ręcznej dziewcząt dla klas I - IV w Kowalowie. Turniej odbędzie się  w ramach realizacji projektu  ze środków Ministerstwa Sportu i Turysty...

Tu gramy w ręczną - III edycja

18 czerwca 2022r. wsobotę LZPR rozpoczyna realizację III edycji projektu TU GRAMY W RĘCZNĄ.

Trofeum MŚ 2023 już w Polsce.

Wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun i Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu Województwa Śląskiego Dawid Kamiński odsłonili trofeum dla mistrza świata w piłce ręcznej.

Turniej o Puchar Prezesa MUKS LIDER Świebodzin

 8 maja w Miejskiej Hali Sportowej w Świebodzinie odbył się Turniej o Puchar Prezesa MUKS LIDER Świebodzin.

Ruszyła sprzedaż biletów ma MŚ w piłce ręcznej mężczyzn

18 marca ruszyła sprzedaż biletów na 28 Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn. Zapisz się na Ticket Alarm.

Turniej w Nowej Soli

13 marca nowosolska hala MOSiR-u gościła zawodników na I Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej UKS "TRÓJKA" o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej  Soli dla Chłopców rocznik 2...

Starsze artykuły

STARSZE ARTYKULY: AKTUALNOSCI

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn, które w styczniu 2023 roku odbędą się w Polsce i Szwecji to kluczowy i najważniejszy turniej w historii polskiej piłki ręcznej. 18 marca 2022 roku ruszyła sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata 2023. Już teraz można zapisać się do TicketAlarmu

Mistrzostwa Świata Polska Szwecja 2023

PARTNERZY

     MSiT kolorowe 2021 kwadrat
 
ALL SPORTS GORZÓW 

PROJEKT ZPRP - OSPR

ospr

PROJEKT

Szczypiorniak na Orlikach