Menu

Zakończyły się rozgrywki juniora i juniorki oraz minął termin zgłaszania zespołów do Mistrzostw Polski 21. I już wszystko wiemy. Przedstawiamy dzisiaj gdzie i kiedy nasze zespoły rozegrają turnieje mistrzowskie. Zapraszamy do lektury.

Miniony sezon  dla wielu zespołów był trudnym okresem dla ich rozgrywek. Ogłoszenie pandemii w marcu 2020r. wywróciło do góry nogami organizację wszystkich rozgrywek. Na dodatek  w marcu ogłoszono zakończenie sezonu 2019/20. Decyzja związku, wymuszona sytuacją,  pozostawiła niedosyt w wielu klubach. Nie wszystkie mecze zostały rozegrane a ogłoszone wyniki na zakończenie sezonu wzbudziły wiele komentarzy. Wejście w ten sezon z nowymi obostrzeniami stawiały wiele pytań a najważniejsze to: czy uda się dograć do końca wszystkie mecze?

Mimo wielu kłopotów, przełożonych meczy udało sie zamknąć rozgrywki Lubuskiej Ligi Juniorów i Juniorek. Bardzo dziękujemy jako Zarząd LZPR  wszystkim klubom za okazaną cierpliwość i pomoc w rozegraniu wszystkich meczy, choć ostatni tydzień był bardzo napięty - udało się Robert Nowak dziękujemy (wiemy ile asertywności musiałeś wykazać w końcówce sezonu). Najważniejsze, że możemy podsumować sezon juniorski. Być może mogą być zmiany w grupach ale na dzień dzisiejszy bazujemy na zebranych informacjach ze strony rozgrywki ZPRP.

Lubuska Liga Juniorek

W lidze brały udział trzy zespoły: UKS Czarni Żagań, GMTS Sparta Gubin i KS Zorza Iskra Kowalów. W sumie w 4 kolejkach rzucono 316 bramek a ŁAŻEWSKA Dominika (UKS Czarni Żagań) w 4 meczach rzuciła 43 (tj, 13,6% wszystkich zdobytych bramek) tym samym została królem strzelców w tym sezonie - GRATULUJEMY. Najlepszą obroną w lidze zaprezentowały dziewczyny z UKS Żagań - jak przystało na Mistrza Województwa. Awans do Mistzostw Polski Juniorek uzyskały UKS Czarni Żagań i GMTS Sparta Gubin. 

7

10

UKS Czarni Żagań

GMTS Sparta Gubin

 

 W bardzo dobrej sytuacji znalazła się żagańska drużyna. To ona jest organizatorem 1/16 MP Juniorów.  Jest to napewno nie lada wyzwanie w dzisiejszych czasach ale pewnie bardzo warto bo jest to duże wydarzenie w mieście jak i w województwie. Natomiast gubiński zespół jedzie do województwa kujawsko - pomorskiego. Poniżej grupy naszych przeciwników:

JUNIORKI

JUNIORKI

Grupa D

Grupa G

1.

UKS Czarni Żagań

1.

GUKS Drwęca Novar Lubicz

2.

MKS Piotrkowia Piotrków Trybunalski

2.

AZS AWF Warszawa

3.

MKS Brodnica

3.

GMTS Sparta Gubin

4.

SPR Arka Gdynia

4.

KS Pyrki

 

Lubuska Liga Juniorów.

Jak bywa w małym województwie i tutaj nie możemy pochwalić sie dużą liczbą drużyn. W naszej lidze juniora grały tylko cztery zespoły: UKS Miś - Stal Gorzów Wlkp., TS ZEW Świebodzin, UKS Szczypiorniak Zielona Góra i UKS Bachus Zielona Góra. W sześciu meczach rzucono 668 bramek a król strzelców zdobył 8% bramek tj, 54 goli i był nim zawodnik UKS Miś - Stal Gorzów, SZEMBEK Stanisław. Warto również zwrócić uwagę, że gorzowianie jako jedyni zdobyli więcej bramek niż stracili, pozostałe zespoły znalazły się na minusie. Przed nimi dużo pracy w obronie. Awans do MP Juniorów otrzymały: UKS Miś - Stal Gorzów i TS ZEW Świebodzin.

7

10

 

W przypadku juniorów nasze drużyny wyjeżdżają. Najdłuższą podróż uda się TS Zew Świebodzin, jedzie aż do Kwidzyna natomiast mistrz województwa do Wrocławia ale to nie zmienia faktu iż obie drużyny czeka walka do końca meczu o awans do 1/8 MP Juniorów. Poniżej grupy naszych zespołów:

JUNIORZY

JUNIORZY

Grupa C

Grupa E

1.

MTS Kwidzyn

1.

MOS Wrocław

2.

KS Szczypiorniak Olsztyn

2.

UKS Miś – Stal Gorzów Wlkp.

3.

UKS Anilana II Łódź

3.

MKS Poznań

4.

TS ZEW Świebodzin

4.

MKS II Kusy Szczecin

 

Wiele wskazuje, przed lubuskimi drużynami bardzo ciężkie mecze i długa droga do Finału Mistrzostw Polski. My trzymamy kciuki i życzymy powodzenia i awansu wyżej.

AKTUALNOSCI

Turniej Kadr Wojewódzkich w Trzcielu - podsumowanie

W ostatni weekend w Trzcielu odbył się Turniej Kadr Wojewódzkich Chłopców. Udział wzięły cztery kadry z województw lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Weekendowe granie czas na podsumowanie.

Zaczynamy weekendowe podsumowanie ...czyli co piszczy na lubuskiej hali ...

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin. Już jutro startuje II liga kobiet. Tuż przed meczem prezentujemy świebodziński zespół.

Weekendowe granie - podsumowanie

Spróbujemy podsumować weekendowe granie, a działo się działo: III kolejka I ligi i ligi centralnej, turniej młodzika w Świebodzinie i Ogólnopolski Finał "Ręczna na Orliku 2021"  ... zapraszamy. ...

Tu Gramy w Ręczną ... czas na chłopców

Lubuski Związek Piłki Ręcznej zaprasza na II Turniej mini piłki ręcznej chłopców dla klas III - IV w Nowogrodzie Bobrzańskim. Turniej odbędzie się  w ramach realizacji projektu  ze środków Ministerstw...

Czas na ... TS ZEW Świebodzin

Tuż przed inauguracją sezonu I ligi prezentujemy TS ZEW Świebodzin. "Zew" Świebodzin rozpoczął swoją działalność 20 grudnia 1957 roku. Jego nazwa jest trzema pierwszymi literami słów: Zapał, Entuzjazm...

Starsze artykuły

STARSZE ARTYKULY: AKTUALNOSCI

LZPR rozpoczyna realizację projektu TU GRAMY W RĘCZNĄ. ramach programu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu "Sport Wszystkich Dzieci" oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

PROJEKT: Tu gramy w ręczną.

Kolejny sezon z piłką ręczną, dedykowaną dla najmłodszych dzieci szkół podstawowych klas I-III

GRAMY W RĘCZNĄ

PARTNERZY

     
 Logo MKDNiS kolorowe  

PROJEKT ZPRP - OSPR

ospr

PROJEKT

Szczypiorniak na Orlikach