Menu

Już w najblizszy wekeend tj. 29 - 31 stycznia rozpocznie się 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek. Jak wcześniej pisaliśmy, dwa lubuskie zespoły będą reprezentowały nasze województwo na szczeblu ogólnopolskim, UKS Czarni Żagań oraz GMTS Sparta Gubin.

 Nie musimy pisać jak ważne dla młodzieżowych zespołów są to rozgrywki. Możliwość gry na poziomie Mistrzostw Polski to przygoda i zwięczenie sezonu oraz nagroda.

W tym roku organizatorem jednego z 8 turniejów jest Mistrz Województwa Lubuskiego UKS Czarni Żagań. Już o godz. 16:00 rozpocznie walkę o awans do 16-stu najlepszych zespołów w Polsce. Żagańska Arena będzie gościła znane marki: MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, SPR Arkę Gdynia oraz MKS Brodnica. Dzisiaj, przed pierwszym gwizdkiem udało nam się porozmawiać z trenerem UKS Czarni Żagań Lechem Berencem, wieloletnim trenerem oraz działaczem piłki ręcznej.

1. Trenerze w piątek rozpoczynają się Mistrzostwa Polski Juniorek. Jak ocenia Pan szanse swojego zespołu w turnieju?

8918

2. Żyjemy w dobie pandemii, obostrzeń i rozporządzeń, organizacja takie turnieju wymaga mnóstwo pracy i współpracy z lokalnymi przesiębiorcami. Jakie trudności napotkał trener przy organizacji mistrzowskiego turnieju?

8918

3. Wiele lat pracy trenerskiej, kolejne Mistrzostwo Województwa, kolejny turniej Mistrzowski ... ile tych zwycięstw było w długiej karierze trenerskiej?

8918

4. Już ostatnie pytanie. Trenerze marzenie, jakie po tylu latach pracy na Pan.

8918

7

 Mistrzynie UKS Czarni Żagań

PLAN GIER

29 styczeń 2021r.

30 stycznia 2021r.

31 stycznia 2021r.

Godz. 16:00

Godz. 10:00

Godz.10:00

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.

MKS Brodnica

SPR Arka Gdynia

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.

MKS Brodnica

SPR Arka Gdynia

Godz. 18:00

Godz. 12:00

Godz.12:00

UKS Czarni Żagań

SPR Arka Gdynia

UKS Czarni Żagań

MKS Brodnica

UKS Czarni Żagań

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.

 

 Serdecznie zapraszamy. Piątkowe mecze będzie można obejrzeć na fronpage Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej już od godz.15:50.

GMTS Sparta Gubin, wicemistrz lubuskiego, wyjeżdża do województwa kujawsko - pomorskiego do GUKS Drwęca NOVAR Lubicz. Gdzie rozegra swoje spotkania w piątek z AZS AWF Waszawa, w sobotę z gospodarzem i na zakończenie z KS Pyrki Poznań.

10

GMTS Sparta Gubin

Obie drużyny czeka nie lada wyzwanie. Będzie ciężko ale za to bardzo ciekawie.

AKTUALNOSCI

Turniej Kadr Wojewódzkich w Trzcielu - podsumowanie

W ostatni weekend w Trzcielu odbył się Turniej Kadr Wojewódzkich Chłopców. Udział wzięły cztery kadry z województw lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Weekendowe granie czas na podsumowanie.

Zaczynamy weekendowe podsumowanie ...czyli co piszczy na lubuskiej hali ...

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin. Już jutro startuje II liga kobiet. Tuż przed meczem prezentujemy świebodziński zespół.

Weekendowe granie - podsumowanie

Spróbujemy podsumować weekendowe granie, a działo się działo: III kolejka I ligi i ligi centralnej, turniej młodzika w Świebodzinie i Ogólnopolski Finał "Ręczna na Orliku 2021"  ... zapraszamy. ...

Tu Gramy w Ręczną ... czas na chłopców

Lubuski Związek Piłki Ręcznej zaprasza na II Turniej mini piłki ręcznej chłopców dla klas III - IV w Nowogrodzie Bobrzańskim. Turniej odbędzie się  w ramach realizacji projektu  ze środków Ministerstw...

Czas na ... TS ZEW Świebodzin

Tuż przed inauguracją sezonu I ligi prezentujemy TS ZEW Świebodzin. "Zew" Świebodzin rozpoczął swoją działalność 20 grudnia 1957 roku. Jego nazwa jest trzema pierwszymi literami słów: Zapał, Entuzjazm...

Starsze artykuły

STARSZE ARTYKULY: AKTUALNOSCI

LZPR rozpoczyna realizację projektu TU GRAMY W RĘCZNĄ. ramach programu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu "Sport Wszystkich Dzieci" oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

PROJEKT: Tu gramy w ręczną.

Kolejny sezon z piłką ręczną, dedykowaną dla najmłodszych dzieci szkół podstawowych klas I-III

GRAMY W RĘCZNĄ

PARTNERZY

     
 Logo MKDNiS kolorowe  

PROJEKT ZPRP - OSPR

ospr

PROJEKT

Szczypiorniak na Orlikach