Menu

W dniach 19.04 oraz 07.06 o godz. 17:00 na hali przy ul. Wazów 76 w Zielonej Górze odbędą się testy sprawnościowe do klasy sportowej o profilu piłka ręczna  VII Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze. 

 Jak wcześniej informowaliśmy na naszym fanpagu dzisiaj podamy informację na temat testów sprawnościowych w zielonogórskiej Siódemce.

Program rozwoju piłki ręcznej – ośrodki szkolenia sportowego młodzieży jest systemem szkolenia dzieci i młodzieży w piłce ręcznej od 4 klasy szkoły podstawowej do 4 klasy ponadpodstawowej. Został uruchomiony od września 2015 r. dzięki wsparciu środków Ministerstwa Sportu, środków pochodzących z samorządów i od sponsorów. 

Głównymi zadaniami programu szkolenienia są:

1. Zwiększenie zasięgu – odbudowanie szkolenia w tych regionach, w których piłka ręczna została zapomniana i zaniedbana.

2. Powiększenie liczby dzieci i młodzieży uprawiających piłkę ręczną, szerokie jej propagowanie szczególnie w szkołach podstawowych.

3. Doposażenie w materiały edukacyjne i sprzęt sportowy.

4. Doskonalenie umiejętności gry zawodników zaplecza kadr narodowych.

5. Budowanie kariery dwutorowej.

6. Włączenie się do rywalizacji o czołowe miejsca w młodzieżowych ME i MŚ.

7. Rozbudowa grupy interesariuszy (osoby lub instytucje, których aktywność może mieć wpływ na powodzenie organizacji przedsięwzięć).

 W naszym województwie w szkole ponadpodstawowej program Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej realizuje VII Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze. W 2017 roku podpisano trójstronne porozumienie pomiędzy szkołą, organem prowadzącym oraz ZPRwP  o współpracy i realizacji ogólnopolskiego programu OSPR. Tym samym zielonogórskie liceum rozpoczęło szkolenie młodego pokolenia lubuskich piłkarzy ręcznych.

pcq

 Szkolenie odbywa się  na pełnowymiarowych halach sportowych, boiskach zewnętrznych, siłowniach oraz pływalni. Dodatkowo szkoła otrzymuje wsparcie w postaci sprzętu sportowego m.in. koszulki, piłki roz. 3, drabinki koordynacyjne, piłeczki do treningu czasu reakcji. Treningi odbywają się w ciągu tygodnia podczas 10 godzin lekcyjnych z podziałem na 4 lekcje w-f jako realizacja podstawy programowej a pozostale 6 godzin to:

1. Kształtowanie sprawności motorycznej.

2. Kształtowanie zdolności kondycyjnych (siła, szybkość, wytrzymałość).

3. Kształtowanie zdolności koordynacyjnych (zwinność, szybkość reakcji, równowaga, poczucie rytmu i orientacji).

4. Trening siłowy w okresie startowym.

Nad tym wszystkim czuwają ternerzy z licencją A ( Poziom III EHF RC): Paweł Petela ( tel. 793 344 551, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i Ireneusz Łuczak (tel: 609 684 504, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ). Oprócz trenerów uczniowie klasy sportowej objęci są opieką fizjoterapeuty. W kompetencji fizjoterapeuty są dyżury telefoniczne w zakresie doradztwa postępowania po wystąpieniu urazu lub zapobiegania urazom. Dwa razy w tygodniu fizjoterapeuta pełni dyżur. Obok wsparcia teoretycznego, jakiego udziela trenerom, przeprowadza prawidłowe rozgrzewki oraz elementy treningu propriorecepcji.

Oprócz obowiązkowych zajęć sportowych najbardziej wyróżniający się zawodnicy biorą udział regionalnych konsultacjach OSPR poza województwem lubuskim co na pewno jeszcze w większym stopniu podnosi umiejętności sportowe.  

To na tyle teorii a teraz co zrobić by dostać się do klasy sportowej w profilu piłka ręczna? Pytanie trudne ale odpowiedź bardzo prosta.

Nabór odbywa się dwuetapowo:

ETAP I

19 kwietnia 2021r. godz. 17:00 hala VII LO, ul. Wazów 76

KONSULTACJA NABOROWA

 Podczas konsultacji trenerzy przedstawią kandydatą wszelkie informacje dotyczące szkolenia w ramach OSPR. Dokładnie pokażą w jaki sposób będą odbywać się testy sprawnościowe.

ETAP II

07 czerwca 2021r. godz. 17:00 hala VII LO, ul. Wazów 76

TESTY SPRAWNOŚCIOWE

 Podczas testów sprawnościowych będą oceniane sprawność wszechstronna: uginianie ramion (pompki), wyskok dosiężny, bieg na 30 m, bieg na 10x30m, bieg po kopercie z piłką. Kryteria rekrutacji uczniów do klas sportowych o profilu piłki ręcznej znajdziecie TUTAJ.

Zapraszamy wszystkich absolwentów podstawówki, którzy chcą rozwijać się oraz kontynuować przygodę z tym pięknym sportem. Więcej informatycji znajdziecieTUTAJ.

A teraz sami zobaczcie film promocyjny: Nabór Piłka Ręczna - VII Liceum Ogólnokszałcące w Zielonej Górze. A poniżej plakat informacyjny.

plakat reczna vii lo

AKTUALNOSCI

Turniej Kadr Wojewódzkich w Trzcielu - podsumowanie

W ostatni weekend w Trzcielu odbył się Turniej Kadr Wojewódzkich Chłopców. Udział wzięły cztery kadry z województw lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Weekendowe granie czas na podsumowanie.

Zaczynamy weekendowe podsumowanie ...czyli co piszczy na lubuskiej hali ...

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin. Już jutro startuje II liga kobiet. Tuż przed meczem prezentujemy świebodziński zespół.

Weekendowe granie - podsumowanie

Spróbujemy podsumować weekendowe granie, a działo się działo: III kolejka I ligi i ligi centralnej, turniej młodzika w Świebodzinie i Ogólnopolski Finał "Ręczna na Orliku 2021"  ... zapraszamy. ...

Tu Gramy w Ręczną ... czas na chłopców

Lubuski Związek Piłki Ręcznej zaprasza na II Turniej mini piłki ręcznej chłopców dla klas III - IV w Nowogrodzie Bobrzańskim. Turniej odbędzie się  w ramach realizacji projektu  ze środków Ministerstw...

Czas na ... TS ZEW Świebodzin

Tuż przed inauguracją sezonu I ligi prezentujemy TS ZEW Świebodzin. "Zew" Świebodzin rozpoczął swoją działalność 20 grudnia 1957 roku. Jego nazwa jest trzema pierwszymi literami słów: Zapał, Entuzjazm...

Starsze artykuły

STARSZE ARTYKULY: AKTUALNOSCI

LZPR rozpoczyna realizację projektu TU GRAMY W RĘCZNĄ. ramach programu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu "Sport Wszystkich Dzieci" oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

PROJEKT: Tu gramy w ręczną.

Kolejny sezon z piłką ręczną, dedykowaną dla najmłodszych dzieci szkół podstawowych klas I-III

GRAMY W RĘCZNĄ

PARTNERZY

     
 Logo MKDNiS kolorowe  

PROJEKT ZPRP - OSPR

ospr

PROJEKT

Szczypiorniak na Orlikach