Menu

W dniach od 30 kwietnia do 2 maja odbywały się turnieje 1/16 Mistrzostw Polski juniora młodszego chłopców i dziewcząt. Nasze województwo reprezentowały zespoły z Świebodzina, Nowej Soli i Kowalowa. Niestety żadnemu z naszych zespołów nie udało się awansować wyżej.

Juniorki Młodsze

Emocje opadły, znamy zespoły z awansem do  1/8  Mistrzostw Polski i możemy podsumować występy mistrzów i wicemistrzów naszego województwa. Zaczniemy od dziewcząt. Mistrz województwa MUKS Lider Świebodzin był gospodarzem grupy D. Do Świebodzina przyjechały zespoły mistrz łódzkiego ChKS Łódź oraz wicemistrz śląska KS Zgoda Ruda ŚląskaKPR ROKiS Radzymin. Zespół z mazowieckiego wywalczył awans w barażach. Po sezonie zasadniczym zajmował 4 miejsce w lidze lecz w meczu barażowym, po rzutach karnych pokonał MKS Karczew tym samym zdobywając awans do Mistrzostw Polski. Gospodarze w trzech meczach zdobywają 3 pkt wygrywając w ostatnim dniu z ChKS -em Łódź zajmując ostatecznie 3 miejsce w turnieju.

Wyniki meczów (żródło: Związek Piłki Ręcznej w Polsce):

winiki lider     wyniki lider2    wyniki lider 3

 Tabela końcowa 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych grupy D:

lider

 Wicemistrz lubuskiego KS Zorza Iskra Kowalów rozegrała swoje mecze na śląsku. Udając sie w długą podróż do Gliwic. Gospodarzem 1/16 był gliwicki klub SPR Sośnica Gliwice, który gościł jeszcze mistrza podkarpackiego Handball Posada Górna oraz wicemistrza wielkopolski KS Pyrki Poznań.

Niestety zespół lubuski przegrał wszystkie swoje mecze ostatecznie zajmując 4 miejsce w turnieju. Poniżej wyniki meczów:

wyniki kowalow1     winiki kowalo2    wyniki kowalow3

Tabela końcowa 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych grupy H:

kowalow

Junior młodszy

 UKS Trójka Nowa Sól jako mistrz województwa swoje mecze mistrzowskie rozegrał w Łodzi. Młody lubuski zespół zmierzył się w grupie G z mistrzem łódzkiego UKS Anilana I Łódź i wicemistrzem pomorskiego SPR Wybrzeże III Gdańsk i trzecią drużyną mazowieckiego SKF Wisła Płock. Można śmiało napisać, że nowosolanie trafili do  jednej z najsilniejszych grup 1/16 MP. 

Ostatecznie UKS Trójka Nowa Sól zajęła 4 miejsce w grupie. Poniżej wyniki meczów:

trojka 1   trojka 2    trojka 3

 Tabela końcowa:

tabela trojka

 TS ZEW Świebodzin w lubuskim II miejsce i jako wicemistrz rozegrał trzy swoje mecze w Obornikach Wlkp. Tam spotkał się z mistrzami wielkopolski - SKF KPR Sparta Oborniki, śląska - SPR Górnik Zabrze oraz wicemistrzem łódzkiego UKS Anilana Łódź. I w tym przypadku lubuski zespół przegrał wszystkie swoje mecze i ostatecznie zajął ostatnie miejsce w turnieju. Poniżej wyniki meczów grupy B:

zew 2   zew 2    zew 3

Końcowa tabela grupy B:

tabela zew

A już za tydzień wystartują młodzicy. Więcej już wkrótce.

 

D.W.

 

AKTUALNOSCI

Turniej Kadr Wojewódzkich w Trzcielu - podsumowanie

W ostatni weekend w Trzcielu odbył się Turniej Kadr Wojewódzkich Chłopców. Udział wzięły cztery kadry z województw lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Weekendowe granie czas na podsumowanie.

Zaczynamy weekendowe podsumowanie ...czyli co piszczy na lubuskiej hali ...

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin. Już jutro startuje II liga kobiet. Tuż przed meczem prezentujemy świebodziński zespół.

Weekendowe granie - podsumowanie

Spróbujemy podsumować weekendowe granie, a działo się działo: III kolejka I ligi i ligi centralnej, turniej młodzika w Świebodzinie i Ogólnopolski Finał "Ręczna na Orliku 2021"  ... zapraszamy. ...

Tu Gramy w Ręczną ... czas na chłopców

Lubuski Związek Piłki Ręcznej zaprasza na II Turniej mini piłki ręcznej chłopców dla klas III - IV w Nowogrodzie Bobrzańskim. Turniej odbędzie się  w ramach realizacji projektu  ze środków Ministerstw...

Czas na ... TS ZEW Świebodzin

Tuż przed inauguracją sezonu I ligi prezentujemy TS ZEW Świebodzin. "Zew" Świebodzin rozpoczął swoją działalność 20 grudnia 1957 roku. Jego nazwa jest trzema pierwszymi literami słów: Zapał, Entuzjazm...

Starsze artykuły

STARSZE ARTYKULY: AKTUALNOSCI

LZPR rozpoczyna realizację projektu TU GRAMY W RĘCZNĄ. ramach programu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu "Sport Wszystkich Dzieci" oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

PROJEKT: Tu gramy w ręczną.

Kolejny sezon z piłką ręczną, dedykowaną dla najmłodszych dzieci szkół podstawowych klas I-III

GRAMY W RĘCZNĄ

PARTNERZY

     
 Logo MKDNiS kolorowe  

PROJEKT ZPRP - OSPR

ospr

PROJEKT

Szczypiorniak na Orlikach