Menu

Rozpoczynamy prezentację lubuskich senorskich zespołów. Dzisiaj prezentujemy UKS Trójka Nowa Sól. Tuż przed treningiem biegowym porozmawialiśmy z trenerem nowosolan Alanem Raczkowiakiem.

UKS Trójka Nowa Sól najmłodszy klub w województwie. W 2018r. nowosolski klub UKS Astra Nowa Sól zmienił nazwę na UKS Trójka Nowa Sól. W sezonie 2018/2019 zespół prowadził Bronisław Maly. Już na początku można było zauważyć w zespole determinację, duże zaangażowanie zawodników w rozwój klubu i nie tylko sportowe ale i społeczne dzialania narzecz Nowej Soli. Klub można było zauważyć w wielu społecznych działaniach co znacząco miało wpływ na przyciągnięcie kibicówi ostatecznie stworzenie klubu kibica. Po niespodziewanej śmierci trenera w styczniu 2020r. zespół przejął Zbigniew Malaczewski. Niestety pandemia, zawieszenie rozgrywek nie pozwoliła zespołowi dograć do końca sezonu, ostatecznie klub zajął 9 miejsce.

DSC 0186Przyjście nowego trenera Alana Raczkowiaka jeszcze bardziej zdeterminowała zespół. Młody trener od samego początku przypadł zawodnikom i jeszcze mocniej scalił zespół na boisku, w szatni i co najważniejsze poza nią. W sezonie 2020/21 zespół wygrywając 18 meczy zajął ostatecznie 3 miejsce. W wyniku reorganizacji rozgrywek zespół awansował do pierwszej ligi tym samym sprawił ogromną niespodziankę kibicom. Od 2 sierpnia zespół rozpoczął przygotowania do sezonu na stadionie miejscowego OSiRu.

Udało man się omówić z trenerem i porozmawiać.

1. Awans do pierwszej ligi to nespodzianka, Jak czuje się młody trener który zrobił fajny wynik, awans do pierwszej ligi.

8918

2. Od poniedziałku ropoczęliście przygotowania do sezonu. Czy w zespole pojawiły się nowe twarze, wzmocnienia?

8918

3. Jaki cel w przygotowaniach do sezonu?

8918

DSC 0173    DSC 0176

4. Czy zawodnicy mieli wcześniej rozpisane treningi?

8918

5. Na pierwsze poważne granie musimy poczekać jeszcze do września. Ale już 14 sierpnia Memoriał Branisława Malego i jedenaście dni później puchar Polski z Zewem Świebodzin. Mimo ciężkich nóg będą to dla Was mecze przetarcia czy walki?

8918

6. Czy w planie rozegracie jeszcze inne sparingi?

8918

DSC 0190    DSC 0182

7. Cel główny na ten sezon to ... 

8918

8. Jak myślisz kibicę wrócą na halę?

8918

Jak możemy usłyszeć małymi krokami nowosolski zespół buduje formę. My już dziś zapraszamy na Memoriał Bronisława Malego do Nowej Soli.

memoriał

Dziękujemy za rozmowę. A my trzymamy kciuki za trenera i zespół w nowym sezonie.

AKTUALNOSCI

Turniej Kadr Wojewódzkich w Trzcielu - podsumowanie

W ostatni weekend w Trzcielu odbył się Turniej Kadr Wojewódzkich Chłopców. Udział wzięły cztery kadry z województw lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Weekendowe granie czas na podsumowanie.

Zaczynamy weekendowe podsumowanie ...czyli co piszczy na lubuskiej hali ...

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin. Już jutro startuje II liga kobiet. Tuż przed meczem prezentujemy świebodziński zespół.

Weekendowe granie - podsumowanie

Spróbujemy podsumować weekendowe granie, a działo się działo: III kolejka I ligi i ligi centralnej, turniej młodzika w Świebodzinie i Ogólnopolski Finał "Ręczna na Orliku 2021"  ... zapraszamy. ...

Tu Gramy w Ręczną ... czas na chłopców

Lubuski Związek Piłki Ręcznej zaprasza na II Turniej mini piłki ręcznej chłopców dla klas III - IV w Nowogrodzie Bobrzańskim. Turniej odbędzie się  w ramach realizacji projektu  ze środków Ministerstw...

Czas na ... TS ZEW Świebodzin

Tuż przed inauguracją sezonu I ligi prezentujemy TS ZEW Świebodzin. "Zew" Świebodzin rozpoczął swoją działalność 20 grudnia 1957 roku. Jego nazwa jest trzema pierwszymi literami słów: Zapał, Entuzjazm...

Starsze artykuły

STARSZE ARTYKULY: AKTUALNOSCI

LZPR rozpoczyna realizację projektu TU GRAMY W RĘCZNĄ. ramach programu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu "Sport Wszystkich Dzieci" oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

PROJEKT: Tu gramy w ręczną.

Kolejny sezon z piłką ręczną, dedykowaną dla najmłodszych dzieci szkół podstawowych klas I-III

GRAMY W RĘCZNĄ

PARTNERZY

     
 Logo MKDNiS kolorowe  

PROJEKT ZPRP - OSPR

ospr

PROJEKT

Szczypiorniak na Orlikach