Menu

Na naszej mapie województwa pojawia sie kolejny zespół seniorskiej piłki ręcznej KS Gorzów Wielkopolski. Zespół obecnie po reorganizacji rozgrywek będzie  reprezentował województwo w Lidze Centralnej.

 Klub Sportowy Stal Gorzów Wielkopolski, czytamy na Wikipedii:
Sekcję piłki ręcznej w Stali reaktywowano w 2014. Nowy zespół przystąpił do rozgrywek III ligi, uzyskując w sezonie 2014/2015 awans do II ligi. W listopadzie 2015 sponsorem tytularnym klubu została Kancelaria Andrysiak. W sezonie 2015/2016 Stal wygrała 25 z 26 meczów, zajmując 1. miejsce w II lidze i awansując do I ligi (źródło). Tak zaczęła się przygoda z pierwszą ligą. Już w pierwszym sezonie swoich występów Stal zajmuje drugie miejsce w lidze. W kolejnych sezonach powtarza swoje osiągnięcia: 2018/2019 - II miejsce, 2019/2020 - II miejsce. Dopiero w sezonie 2020/2021 zespół pod kierunkiem nowego trenera Oskara Serpiny (grający trener) zdobywa wymarzony awans ale nie do PGNiG Superligi lecz do nowo powstałej Ligi Centralnej.

Spotkaliśmy się na treningu z trenerem Oskarem Serpina, chwilę porozmawialiśmy o nowych wyzwaniach dla klubu i zespołu

20210812 180117.

  1. Zespół od dwóch tygodni ciężko pracuje na treningach. Czy powoli schodzicie z obciążeń?

 8918

  2. Poprzedni sezon był bardzo udany. Zdobyliście wymarzone mistrzostwo I ligi, wywalczony awans do Ligi Centralnej, moje gratulacje. Ale awans to zmiany, zmiany organizacyjne ale chyba przede wszystkim zmiany personalne, czy skład na nowy sezon zmieni się znacząco?

8918

  3. Ilu masz w tej chwili do dyspozycji zawodników?

8918

   4. Jesteście po pierwszym sparingu. Z kim jeszcze będziecie mieli okazję spotkać się w okresie przygotowawczym?

8918

  Publikacja wywiadu jest po turnieju. Gorzowski zespół wygrał dwa spotkania: z PKM Zachód KU Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz MSPR Siódemka Miedź Legnica zajmując pierwsze miejsce.

20210812 175915     20210812 180430

 5. Awans to nowe cele dla klubu i sztabu szkoleniowego. A ty jaki cel stawiasz przed chłopakami?

8918

  6. Czy widzisz faworytów?

8918

  7. Ostatnie moje pytanie. Czy wrócą kibice na halę?

8918

 

20210812 175951

KS STAL Gorzów Wielkopolski

 

Dziękujemy za rozmowę.

 

AKTUALNOSCI

Turniej Kadr Wojewódzkich w Trzcielu - podsumowanie

W ostatni weekend w Trzcielu odbył się Turniej Kadr Wojewódzkich Chłopców. Udział wzięły cztery kadry z województw lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Weekendowe granie czas na podsumowanie.

Zaczynamy weekendowe podsumowanie ...czyli co piszczy na lubuskiej hali ...

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin. Już jutro startuje II liga kobiet. Tuż przed meczem prezentujemy świebodziński zespół.

Weekendowe granie - podsumowanie

Spróbujemy podsumować weekendowe granie, a działo się działo: III kolejka I ligi i ligi centralnej, turniej młodzika w Świebodzinie i Ogólnopolski Finał "Ręczna na Orliku 2021"  ... zapraszamy. ...

Tu Gramy w Ręczną ... czas na chłopców

Lubuski Związek Piłki Ręcznej zaprasza na II Turniej mini piłki ręcznej chłopców dla klas III - IV w Nowogrodzie Bobrzańskim. Turniej odbędzie się  w ramach realizacji projektu  ze środków Ministerstw...

Czas na ... TS ZEW Świebodzin

Tuż przed inauguracją sezonu I ligi prezentujemy TS ZEW Świebodzin. "Zew" Świebodzin rozpoczął swoją działalność 20 grudnia 1957 roku. Jego nazwa jest trzema pierwszymi literami słów: Zapał, Entuzjazm...

Starsze artykuły

STARSZE ARTYKULY: AKTUALNOSCI

LZPR rozpoczyna realizację projektu TU GRAMY W RĘCZNĄ. ramach programu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu "Sport Wszystkich Dzieci" oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

PROJEKT: Tu gramy w ręczną.

Kolejny sezon z piłką ręczną, dedykowaną dla najmłodszych dzieci szkół podstawowych klas I-III

GRAMY W RĘCZNĄ

PARTNERZY

     
 Logo MKDNiS kolorowe  

PROJEKT ZPRP - OSPR

ospr

PROJEKT

Szczypiorniak na Orlikach