Menu

Dzisiaj po dłuższej przerwie wznawiamy prezentacje lubuskich drużyn seniorskich. Dzisiaj kolejny zielonogórski zespół:  Uczniowski Klub Sportowy Bachus Zielona Góra.

 UKS Bachus Zielona Góra to najmłodszy klub piłki ręcznej w Zielonej Górze. Od wielu lat klub szkoli zdolną młodzież. Wielu wychowanków grało lub obecnie gra w I i II lidze. Wiceprezesem klubu jest Ireneusz Łuczak, wieloletni trener młodzieży a obecnie trener seniorskiego zespołu KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Spotkaliśmy się i rozmawialiśmy o planach i seniorskiego  do nowego sezonu z trenerem Tomaszem Kościuchą.

DSC 0024

 W zeszłym sezonie UKS Bachus Zielona Góra grał w Lubuskiej III Lidze Mężczyzn zajmując III miejsce w lidze. W tym sezonie trener zespołu zgłosił klub do Dolnośląskiej III Ligi Mężczyzn. Zespoł oparty jest na młodych zawodnikach wspomaganych przez doświadczonych wychowanków klub. Zresztą posłuchajcie sami co powiedział nam trener zespołu:

1. Zespół zaczął przygotowania do sezonu w tamtym tygodniu. Jak one przebiegają?

8918

2. Jak oceniasz poprzedni sezon w wykonaniu swoich zawodników ?

8918

3. Jaki cel na nowy sezon ?

8918

4. Na pierwszy ogień idzie PP, gracie go z AZS. Jakie nastawienie?

8918

 

DSC 0031      DSC 0039

 

5. Czy doszło do znaczących zmian w składzie?

8918

6. Co w przypadku wygranej 3 ligi? Wystartujecie w drugiej?

8918

7. Czy kibice wrócą na hale?

8918

Dziękujemy za rozmowę i zapraszamy już we wtorek na 18:30 mecz pucharowy pomiędzy UKS Bachus a KU Uniwersytetu Zielonogórskiego Zielona Góra na hali sportowej na ulicy VI Liceum ul. Św. Cyryla i Metodego 9

 

or Map

AKTUALNOSCI

Turniej Kadr Wojewódzkich w Trzcielu - podsumowanie

W ostatni weekend w Trzcielu odbył się Turniej Kadr Wojewódzkich Chłopców. Udział wzięły cztery kadry z województw lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Weekendowe granie czas na podsumowanie.

Zaczynamy weekendowe podsumowanie ...czyli co piszczy na lubuskiej hali ...

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin. Już jutro startuje II liga kobiet. Tuż przed meczem prezentujemy świebodziński zespół.

Weekendowe granie - podsumowanie

Spróbujemy podsumować weekendowe granie, a działo się działo: III kolejka I ligi i ligi centralnej, turniej młodzika w Świebodzinie i Ogólnopolski Finał "Ręczna na Orliku 2021"  ... zapraszamy. ...

Tu Gramy w Ręczną ... czas na chłopców

Lubuski Związek Piłki Ręcznej zaprasza na II Turniej mini piłki ręcznej chłopców dla klas III - IV w Nowogrodzie Bobrzańskim. Turniej odbędzie się  w ramach realizacji projektu  ze środków Ministerstw...

Czas na ... TS ZEW Świebodzin

Tuż przed inauguracją sezonu I ligi prezentujemy TS ZEW Świebodzin. "Zew" Świebodzin rozpoczął swoją działalność 20 grudnia 1957 roku. Jego nazwa jest trzema pierwszymi literami słów: Zapał, Entuzjazm...

Starsze artykuły

STARSZE ARTYKULY: AKTUALNOSCI

LZPR rozpoczyna realizację projektu TU GRAMY W RĘCZNĄ. ramach programu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu "Sport Wszystkich Dzieci" oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

PROJEKT: Tu gramy w ręczną.

Kolejny sezon z piłką ręczną, dedykowaną dla najmłodszych dzieci szkół podstawowych klas I-III

GRAMY W RĘCZNĄ

PARTNERZY

     
 Logo MKDNiS kolorowe  

PROJEKT ZPRP - OSPR

ospr

PROJEKT

Szczypiorniak na Orlikach