Menu

11 września 2021r. hala sportowa Szkoły Podstawowej w Santoku będzie gościła zespoły z Polski na V Memoriale Marka Kozielskiego.

 To już piąty Memoriał Marka Kozielskiego, piłkarza ręcznego z Gorzowa Wielkopolskiego. Dzisiaj na kilka dni przed turniejem przestawiamy znanego czołowego zawodnika AZS AWF Gorzów i Stali Gorzów. 

Nigdy nie ma dobrego momentu na pożegnanie bliskich,
ale zawsze jest dobry czas, żeby otulić ich myślami.
Przechodniu, zatrzymaj się na chwilę i wspomnij…

Marek Kozielski ur. 1958 roku. Jako utalentowany chłopiec nie zaczynał jak wszystcy inni od piłki nożnej. Skoro wychowania fizycznego w szkole podstawowej uczyli Michał Kaniowski i Konstanty Wiszniewski, obaj nauczyciele byli pasjonatami piłki ręcznej, to od pierwszej lekcji wychowania fizycznego Marek uczył się piłki ręcznej. Swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczął na szkolnych SKS-ach by wkrótce rozpocząć swoją karierę jako zawodnik MKS Znicz Gorzów. Pierwszy sukces jako zawodnik odniósł podczas Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży w Białymstoku jako reprezentant województwa zielonogórskiego. W drugiej połowie lat 70-tych przez następne 5 sezonów broni barw AZS AWF Gorzów. Każdy kolejny sezon pokazuje potencjał drużyny gorzowskiej gdzie Marek odgrywa znaczącą rolę i w końcu przyczynia się do awansu do ówczesnej ekstraklasy w sezonie 1982/1983. Zawodnik i drużyna już jako Stal Gorzów w sezonie 1985/1986 zajmuje piąte miejsce w lidze i jest to największe osiągnięcie w historii gorzowskiej piłki ręcznej. W ekstraklasie rozgrywa ponad 250 meczy, najwiecej w historii klubu.

Oprócz sukcesów ligowych Marek aż cztery razy wraz z drużyną wywalczył akademickie mistrzostwo Polski (1979, 1980, 1983, 1984). Jeszcze jako zawodnik AZS AWF Gorzów dwukrotnie bronił bramki podczas Finału Pucharu Polski ( 1985 - 3 miejsce, 1988 - 2 miejsce). Po zakończeniu zawodniczej kariery Marek w 1999 roku zostaje II trenerem piłkarzy i bramkarzy.

Można śmiało powiedzieć bawiła go sportowa przygoda i gra na pozycji bramkarza. Przez cały okres kariery ma sprzymierzeńca w żonie Jolanty Kozielskiej, która również była piłkarką ręczną i trenerem grup młodzieżowych. A tak wspomina swojego męża:

8918                    8918                    8918

 

7   

Marek Kozielski odszedł w wieku 58 lat. Pozostał w pamięci wielu przyjaciół. Sami posłuchajcie jak wspominają go przyjaciele:

 Dariusz Molski     Jerzy Buczak    Jacek Gumiński   Łukasz Bronowicki
8918   8918   8918   8918

 

Wielki a zarazem mały człowiek o wielkiej haryzmie, pasji. Pozostawił po sobie wielką historię gorzowskiej piłki ręcznej. Poniżej prezentujemy skany artykułów.

1       2      5

 

Marek Kozielski nie tylko odnosił sukcesy na parkiecie ale i również w 1984r. zajmuje 5 miejsce w plebiscycie AWF na najpopularniejszego sportowca Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie i w 1987r. - 8 miejsce w dorocznym plebistycie "Gazety Lubuskiej" na najpopularniejszego sportowca województwa.

4

 

Już w najbliższą sobotę  11 września w Santoku odbędzie się V Memoriał Marka Kozielskiego. Już od godziny 8:00 do godziny 18:00 będą ze sobą rywalizowały zespoły w kategorii MASTERS zespoły żeńskie i męskie. W imieniu organizatorów zapraszamy.

Plakat ostateczny V Memoria

 

 

 

 

 

 

  

AKTUALNOSCI

Turniej Kadr Wojewódzkich w Trzcielu - podsumowanie

W ostatni weekend w Trzcielu odbył się Turniej Kadr Wojewódzkich Chłopców. Udział wzięły cztery kadry z województw lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Weekendowe granie czas na podsumowanie.

Zaczynamy weekendowe podsumowanie ...czyli co piszczy na lubuskiej hali ...

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin. Już jutro startuje II liga kobiet. Tuż przed meczem prezentujemy świebodziński zespół.

Weekendowe granie - podsumowanie

Spróbujemy podsumować weekendowe granie, a działo się działo: III kolejka I ligi i ligi centralnej, turniej młodzika w Świebodzinie i Ogólnopolski Finał "Ręczna na Orliku 2021"  ... zapraszamy. ...

Tu Gramy w Ręczną ... czas na chłopców

Lubuski Związek Piłki Ręcznej zaprasza na II Turniej mini piłki ręcznej chłopców dla klas III - IV w Nowogrodzie Bobrzańskim. Turniej odbędzie się  w ramach realizacji projektu  ze środków Ministerstw...

Czas na ... TS ZEW Świebodzin

Tuż przed inauguracją sezonu I ligi prezentujemy TS ZEW Świebodzin. "Zew" Świebodzin rozpoczął swoją działalność 20 grudnia 1957 roku. Jego nazwa jest trzema pierwszymi literami słów: Zapał, Entuzjazm...

Starsze artykuły

STARSZE ARTYKULY: AKTUALNOSCI

LZPR rozpoczyna realizację projektu TU GRAMY W RĘCZNĄ. ramach programu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu "Sport Wszystkich Dzieci" oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

PROJEKT: Tu gramy w ręczną.

Kolejny sezon z piłką ręczną, dedykowaną dla najmłodszych dzieci szkół podstawowych klas I-III

GRAMY W RĘCZNĄ

PARTNERZY

     
 Logo MKDNiS kolorowe  

PROJEKT ZPRP - OSPR

ospr

PROJEKT

Szczypiorniak na Orlikach