Menu

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin. Już jutro startuje II liga kobiet. Tuż przed meczem prezentujemy świebodziński zespół.

MUKS LIDER Świebodzin to żeński klub na codzień występujący na parkietach lubuskiej ligi. Założycielem klubu był śp. Grzegorz Zdziennicki. Historia żeńskiej seniorskiej piłki ręcznej sięgają początku 21 wieku. Pierwszy mecz w II lidze został rozegrany przez drużynę w październiku 2001 roku jako TS ZEW Świebodzin, drużyna była prowadzona wtedy przez  Jana Kanieckiego a w składzie występowały juniorki a kierownikiem był Krzysztof Tomczyk. Był to cięzki sezon młode zawodniczki, bez doświadczenia i ogrania nie sprostały i ostatecznie zajęły ostatnie miejsce w lidze. Po rezygnacji trenera szkoleniem seniorek w klubie zajął sie Dariusz Wojtala. Choć też sezon 2002/2003 nie był łaskawy dla drużyny to w styczniu a dokładnie 25 stycznia 2003r. drużyna zdobywa pierwsze historyczne 2 punkty na własnej hali i to w meczu derbowym z Spartą Gubin. W roku 2003 decyzją zarządu TS ZEW Świebodzin sekcja żeńskiej piłki ręcznej zostaje rozwiązana i klub pozostawił tylko męskie zespoły. 
Wkrótce, wcześniej wspomniany, Grzegorz Zdziennicki zakłada żeński klub piłki ręcznej - MUKS Lider Świebodzin. Przez cały następny okres klub doskonali i wychowuje młodzież odnosząc znaczące sukcesy w regionie jak i w Polsce.  W sezonie 2014/2015 z inicjatywy prezesa klubu Janusza Czyża i współpracy Dariusza Wojtali wraz z byłymi zawodniczkami zespół seniorek ponownie wraca na świebodzińską halę ale juz jako MUKS Lider Świebodzin. We wrześniu do składu trenerskiego dochodzi Jan Kaniecki.

liderb
MUKS Lider Świebodzin - kwiecień 2014r.
Źródło: fot. Dorota Hładki Photography

 

W roku 2016 do zespołu dołączają doświadczone zawodniczki.  W sezonie 2017/2018 odnosi najwiekszy sukces w II Lidze Kobiet - II miejsce w lidze.  W 2019 roku zarząd klubu wycofuje zespół z rozgrywek seniorskich zajmując się tylko szkoleniem młodzieży, odnosząc wyniki w rozgrywkach ligowych.W 2021 roku po dwóch latach nieobecności na ligowych parkietach ponownie zespół wraca do II Ligi Kobiet a tym razem w odmienionym składzie i naładowany pozytywnym nastawieniem.

Tuż przed pierwszym meczem porozmawialiśmy z trenerem zespołu Janem Kanieckim:

1. Po dwóch latach przerwy wraca żeńska piłka ręczna. Lider ponownie zagra w II lidze ... jak to się stało?

8918

2. Zespół składa się z ...

8918

 3. Jak przebiegały przygotowania do sezonu?

8918

 

list 2   list 2 4  
Dziewczyny ciężko przepracowany okres przygotowawczy
foto: Archiwum LZPR
 

 

 4. Ile sparingów zagraliście przygotowując się do ligi?

8918

 5. Jakie cele postawiliście sobie w tym sezonie?

8918

6. Trenerze czy żeńska II liga na stałe zagości na świebodzińskiej hali?

8918

7. Co chciałby trener przekazać kibicom ...

8918

My jako Lubuski Związek Piłki Ręcznej trzymamy kciuki z zespół oraz sztab szkoleniowy w składzie: Jan Kaniecki - I trener, Igor Mrozowicz - II trener oraz kierownik zespołu Emilia Pyrtek.

AKTUALNOSCI

Turniej Kadr Wojewódzkich w Trzcielu - podsumowanie

W ostatni weekend w Trzcielu odbył się Turniej Kadr Wojewódzkich Chłopców. Udział wzięły cztery kadry z województw lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Weekendowe granie czas na podsumowanie.

Zaczynamy weekendowe podsumowanie ...czyli co piszczy na lubuskiej hali ...

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin. Już jutro startuje II liga kobiet. Tuż przed meczem prezentujemy świebodziński zespół.

Weekendowe granie - podsumowanie

Spróbujemy podsumować weekendowe granie, a działo się działo: III kolejka I ligi i ligi centralnej, turniej młodzika w Świebodzinie i Ogólnopolski Finał "Ręczna na Orliku 2021"  ... zapraszamy. ...

Tu Gramy w Ręczną ... czas na chłopców

Lubuski Związek Piłki Ręcznej zaprasza na II Turniej mini piłki ręcznej chłopców dla klas III - IV w Nowogrodzie Bobrzańskim. Turniej odbędzie się  w ramach realizacji projektu  ze środków Ministerstw...

Czas na ... TS ZEW Świebodzin

Tuż przed inauguracją sezonu I ligi prezentujemy TS ZEW Świebodzin. "Zew" Świebodzin rozpoczął swoją działalność 20 grudnia 1957 roku. Jego nazwa jest trzema pierwszymi literami słów: Zapał, Entuzjazm...

Starsze artykuły

STARSZE ARTYKULY: AKTUALNOSCI

LZPR rozpoczyna realizację projektu TU GRAMY W RĘCZNĄ. ramach programu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu "Sport Wszystkich Dzieci" oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

PROJEKT: Tu gramy w ręczną.

Kolejny sezon z piłką ręczną, dedykowaną dla najmłodszych dzieci szkół podstawowych klas I-III

GRAMY W RĘCZNĄ

PARTNERZY

     
 Logo MKDNiS kolorowe  

PROJEKT ZPRP - OSPR

ospr

PROJEKT

Szczypiorniak na Orlikach