Menu

Zaczynamy weekendowe podsumowanie ...czyli co piszczy na lubuskiej hali ...

 W sobotni poranek w Miejskiej Hali Sportowej świebodzińskiego OSiR-u o godz. 9.:00 po raz dwudziesty na parkiet wybiegły dzieci rocz. 2010. Organizatorem ORLIK CUP od ponad dwudzietu lat jest Zbigniew Jaroszewicz: nauczyciel, trener, wychowawca, pasjonat i pszczelarz. Poprosiliśmy go o napisanie kilku słów na temat sobotniego turnieju (jak zawsze można na niego liczyć):

W drugą październikową sobotę odbył się w Miejskiej Hali Sportowej kolejny już Cykl Turniejów Piłki Ręcznej ORLIK CUP 2021. Cykl turniejów odbywa się od ponad dwudziestu lat, kiedy to tworzono przy szkołach Uczniowskie Kluby Sportowe. Klub taki powstał także przy Szkole Podstawowej nr2 i zgodnie z tradycją szkoły przyjął nazwę po Szkolnym Klubie Sportowym ORLIK funkcjonującym w sali sportowej SP-2 od jej powstania, czyli od roku 1970. Absolwenci DWÓJKI powinni pamiętać napis na środku parkietu „SKS ORLIK” A tak na marginesie – może ktoś pamięta jak nazywał się szkolny klub sportowy przy świebodzińskim LO?

Pierwszy turniej organizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego SP-2 odbył się w 2001 roku i co ciekawe wystąpiły trzy drużyny wówczas i dzisiaj. A tak wyglądała kolejność końcowa 20 lat temu:

IMG 0717I miejsce - UKS ''Orlik'' SP-2 Ś-dzin

II miejsce - TJ Slovan Varnsdorf

III miejsce - UKS ''14'' Zielona Góra

IV miejsce - MKST ''Astra'' Nowa Sól

V miejsce - UKS ''Siódemka'' Ś-dzin

VI miejsce - PSP 2 Gorzów Wlkp.

W sobotę na parkiecie pojawiło się 5 drużyn z dwóch ościennych województw: z Wielkopolski i z Dolnego Śląska. Tym razem zaproszono do udziału w rywalizacji chłopców z rocznika 2010.

Wyniki meczów drużyny z DWÓJKI z: UKS MIŚ Gorzów 16:5, ŚKPR Świdnica 3:25, UKS TRÓJKĄ Nowa Sól 23:7, SKF KPR Oborniki Wlkp 13:24

Kolejność końcowa turnieju:

I miejsce - ŚKPR Świdnica

II miejsce - SKF KPR Oborniki Wlkp.

III miejsce - UKS ''Orlik'' SP-2 Ś-dzin

IV miejsce -  UKS MIŚ Gorzów

V miejsce - UKS ''Trójka'' Nowa Sól

Zespół świebodziński wystąpił w składzie ( w nawiasie strzelone bramki): Adam Krzysztof kl 5b (12), Dębowski Tymoteusz kl 5c (15), Dubna Mykyta kl 4a (1), Haidai Pavlo kl 4a (8), Nakonieczny Dawid kl 5b, Obuchanicz Michał kl 5c (4), Święs Jakub kl 5b (15), oraz bramkarz Wieczorek Oliver kl 5b.

Organizatorzy kierują podziękowania dla rodziców, którzy kibicowali i byli n nami, a w szczególności rodziców Michała Obuchanicza za wyśmienite wypieki, którymi częstowaliśmy gości.

IMG 0745   IMG 0739
 Uczestnicy ORLIK CUP 2021
foto: UKS Orlik Świebodzin
  Trenerzy otrzymali słodki podarunek miód z pasieki Zbyszka
foto: UKS Orlik Świebodzin

 

W turnieju wzięły udział trzy zespoły z województwa lubuskiego: UKS Orlik Świebodzin, UKS Miś Gorzów oraz UKS Trójka Nowa Sól. Dla wielu zawodników naszego województwo był to pierwszy turniej wojewódzki. My byliśmy z aparatem fotograficznym i zapraszamy do galerii z turnieju na naszym facebooku (tutaj).

 09 października 2021r. to kolejny dzień, który wpisze sie w historię lubuskiej piłki ręcznej. Po prawie dwuletniej przerwie na parkiet świebodzińskiej hali powróciła II Liga Kobiet. MUKS Lider Świebodzin na własnej hali podejmował MKS Vicktoria Świebodzice. Gospodynie, mieszanka doświadczenia z młodością, mozolnie wchodziły w mecz, popełniając błędy w obronie co konsekwentnie wykorzystywały przeciwniczki.

DSC 0283    DSC 0292 
 Natalia Kurkowiak - 4 bramki (obrotowa) MUKS Lider Świebodzin
foto: Archiwum LZPR
   Jagoda Berenc - Bajan (rozgrywająca) powoli wraca do formy
foto: Archiwum LZPR


Po pierwszej połowie zespół z dolnegośląska schodził z bramkową przewagą. Kilka uwag w przerwie od sztabu szkoleniowego i w drugiej odsłonie mogliśmy zobaczyć odmieniony zespół, który na inaugurację ostatecznie wygrywa 36:30. Relację i wywiad z trenerem zespołu Janem Kanieckim znajdziecie TUTAJ. I oczywiście zapraszamy na fotorelację na nasz profil.

MUKS Lider Świebodzin   36:30
(15:16)
  MKS Victoria Świebodzice
Sobczak 9, Staruszkiewicz 8, Mrozowicz 6, Kowalaszek 4,
Kurkowiak 4, Kowol 2, Gryglik 1, Orłowska 1, Kliszcz 1,
     Szczepanik 9, Wojda 9, Adamczewska 7, 
Barna 4, Pacyna 1,

 


Drugi lubuski zespół GMST Sparta Iwanniccy Gubin swoją inagurację rozpoczął od wysokiej porażki z debiutantem drugoligowego parkietu MKS Kalisz AZS SWWS. W odmienionym składzie gubinianki nie poradziły sobie z kaliszankami i przegrały wysoko 16:34. Wiecej możecie zobaczyć tutaj.

GMTS Sparta Iwaniccy Gubin
  16:34
(7:18)
  MKS Kalisz AZS SWWS
Zukier 6, Mielczarczyk 5, Paszkiewicz 2, Adamska 1,
Bogdanowicz 1, Krzyzaniak 1,
     Kisiel 8, Kucharska 7, Moskal-Giel 6, Pesel-Matyjak 5,
Pilitowska 4, Jałoszewska 2, Rachwalska 1, Stasiak 1,

 

 A teraz czas na seniorów. W ten poprzedni weekend grała tylko Dolnośląska III Liga Mężczyzn. UKS Bachus Zielona Góra jedyny reprezentant lubuskiego w tej lidze potwierdził wysoką formę i wysoko pokonał rezerwy pierwszoligowego SPR GOKiS II Kąty Wrocławskie. Zielonogórski zespół mecz rozpoczął o szybkiego 5:0 co sprawiło, że goscie pogubili się i już do końca miejsca nie potrafili poradzić sobie z zespołem Tomasza Kosciuchy. Było to drugie zwyciestwo UKS Bachus Zielona Góra. Po dwóch kolejka z kompletem punktów zajmuje II miejsce w tabeli.

bachus   szpara
UKS Bachus Zielonogóra - wicelider Dolnośląskiej III Ligi Mężczyzn
foto źródło: Facebook UKS Bachus Zielona Góra
  Adam Szpara - strzelec 6 bramek
foto źródło: Facebook UKS Bachus Zielona Góra

 

UKS Bachus Zielona Góra
  32:19
(16:9)
  SPR GOKiS Kąty II Wrocławskie
Szpara 6, Kozłowski 5, Fórmaniak 4, Woźniak 3, Byzio 2,Ostrowski 2,
Pawlisz 2, Piwowarczyk 2, Stypiński 2, Drozdek 1, Mallinowski 1, Mańka 1, Pawlisz 1
     Honc 5, Czech 4, Korpacki 3, Głuszek 2, Kalinowicz 2,
Działoszek 1, Szczepański 1, Zubko 1,

 

 Zapraszamy na FB UKS Bachus na galerię zdjęć z meczu.

W niedzielne popołudnie swoje zmagania rozpoczeli lubuscy juniorzy w ramach Lubuskiej Ligi Juniorów. TS ZEW Świebodzin wygrał na wyjeździe z UKS Szczypiorniak Zielona Góra.

UKS Szczypiorniak Zielona Góra
  29:32
(13:18)
  TS ZEW Świebodzin
Stypińska 7, Szymczyk 7, Dudlej 5, Czerwonogrodzki 2, Fórmaniak 2, 
Karzek 2, Słoboda 2, Giedymin 1, Pawlisz 1
    Ripa 13, Jastrzębski 5, Piwoński 4, Stanulewicz 3,
Jastrzębski 1, Koprowicz 1

 

zew   szczypiorniak
TS ZEW Świebodzin
fot: Archiwum LZPR
  UKS Szczypiorniak Zielona Góra
fot: Archiwum LZPR

 

Więcej na profilach drużyn na FB. My zapraszamy na fotorelację tutaj.

 W drugim niedzielnym meczu UKS Miś-KS Stal Gorzów wysoko wygrał z UKS Czarni Żagań.

UKS Miś-KS Stal Gorzów
  36:15
(17:5)
  UKS Czarni Żagań
Kunka 8, Kolasa 7, Karelus 6, Malarek 5, Ufir 3, Kolasa 2,
Weidemann 2, Cieslik 1, Kluwak 1, Rzepka 1
    Zubik 8, Węgier 3, Dubert 2, Ropdenko 1,
Stelmasik 1

AKTUALNOSCI

Turniej Kadr Wojewódzkich w Trzcielu - podsumowanie

W ostatni weekend w Trzcielu odbył się Turniej Kadr Wojewódzkich Chłopców. Udział wzięły cztery kadry z województw lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Weekendowe granie czas na podsumowanie.

Zaczynamy weekendowe podsumowanie ...czyli co piszczy na lubuskiej hali ...

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin

Czas na ... MUKS Lider Świebodzin. Już jutro startuje II liga kobiet. Tuż przed meczem prezentujemy świebodziński zespół.

Weekendowe granie - podsumowanie

Spróbujemy podsumować weekendowe granie, a działo się działo: III kolejka I ligi i ligi centralnej, turniej młodzika w Świebodzinie i Ogólnopolski Finał "Ręczna na Orliku 2021"  ... zapraszamy. ...

Tu Gramy w Ręczną ... czas na chłopców

Lubuski Związek Piłki Ręcznej zaprasza na II Turniej mini piłki ręcznej chłopców dla klas III - IV w Nowogrodzie Bobrzańskim. Turniej odbędzie się  w ramach realizacji projektu  ze środków Ministerstw...

Czas na ... TS ZEW Świebodzin

Tuż przed inauguracją sezonu I ligi prezentujemy TS ZEW Świebodzin. "Zew" Świebodzin rozpoczął swoją działalność 20 grudnia 1957 roku. Jego nazwa jest trzema pierwszymi literami słów: Zapał, Entuzjazm...

Starsze artykuły

STARSZE ARTYKULY: AKTUALNOSCI

LZPR rozpoczyna realizację projektu TU GRAMY W RĘCZNĄ. ramach programu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu "Sport Wszystkich Dzieci" oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

PROJEKT: Tu gramy w ręczną.

Kolejny sezon z piłką ręczną, dedykowaną dla najmłodszych dzieci szkół podstawowych klas I-III

GRAMY W RĘCZNĄ

PARTNERZY

     
 Logo MKDNiS kolorowe  

PROJEKT ZPRP - OSPR

ospr

PROJEKT

Szczypiorniak na Orlikach